Tulokset

MA mitalistit. Keskellä voittaja Jesse Kallio, TPS. Vasemmalla kakkonen Pyry Puharinen, GB ja oikealla kolmonen Pasi Uotila, Ailec.
BCD mitalistit. Keskellä voittaja Eila Pitkänen, Boltsi-72. Oikealla kakkonen Jarmo Toivonen, City B ja vasemmalla kolmonen Karo Hilokoski, Boltsi-72.

 

IFK Games 2020 finaalit


IFK Gamesin finaalit pelattiin Talissa tiistaina 16.6.2020. Ensin 4 sarjaa am. jonka jälkeen 3 parasta jatkoivat pudotuspeleissä.                           
 

 

Finaalin tulokset

      

MA  4 sarjaa

     

  BCD    4 sarjaa

 
1.Pyry PuharinenGB943(8)  1.Jarmo ToivonenCity B904(60)
2.Jesse KallioTPS931(0)  2.Karo HilokoskiBoltsi-72887(60)
3.Pasi UotilaAilec823(0)  3.Eila PitkänenBoltsi-72856(80)
4.Ari HilokoskiBoltsi-72818(52)  4.Raimo KytöJyrä855(76)
5.Sami JohanssonEleven805(16)  5.Sebastian RosBoltsi-72841(16)
6.Janne KolhonenJyrä798(44)  6.Ari SalmiTornados823(104)
7.Jan FäldtHIFK745(32)  7.Lars KnittlerGB810(88)
8.Harri LindstenJP738(48)  8.Kyösti KarvinenJyrä793(80)
9.Leevi SaikkalaGB735(28)  9.Petri TakkoJBT788(72)
10.Teemu RaatikainenGB719(0)  10.Jari VettenrantaOB781(68)
11.Hannu TuppurainenJyrä0   11.Jussi LaineGB757(64)
       12.Peter LiljelundTBT751(96)
       13.Ari KinnunenAilec728(44)
       14.Toni TallbergHK-Kehrä707(52)
       15.Markku ToropainenJP705(108)
       16.Kaj SällströmHIFK696(68)

 

Pudotuspelit MA                                                  Pudotuspelit BCD

Välierä                                                                   Välierä

Jesse Kallio - Pasi Uotila  248-211                   Eila Pitkänen - Karo Hilokoski  213-192

Finaali                                                                   Finaali

Jesse Kallio - Pyry Puharinen  223-169           Eila Pitkänen - Jarmo Toivonen  203-188  

 

 
 

Finalistit 2020                                               Talin tulospalvelu alkukilpailu                      

Finalistit MA vko 1

Yht.

 

 

 

 

Finalistit BCD vko 1

Yht.

 

 

 

 

1.

Saikkala Leevi

GB

1822

 

874

948

 

1.

Liljelund Peter

TBT

1844

 

990

990

 

2.

Lindsten Harri

JP

1776

 

948

828

 

2.

Toropainen Markku

JP

1755

 

898

898

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Takko Petri

JBT

1703

 

838

833

 

 

             

Finalistit MA vko 2 

Yht.

 

 

 

 

Finalistit BCD vko 2

Yht.

 

 

 

1.

Pasi Uotila

Ailec

1775

 

840

935

 

1.

Jari Vettenranta

OB

1779

 

922

857

 

2.

Sami Johansson

Eleven

1739

 

840

899

 

2.

Sebastian Ros

Boltsi-72

1748

 

904

844

        

3.

Jarmo Toivonen

City B

1744

 

875

869

 
            

Finalistit MA vko 3

Yht.

 

 

 

 

Finalistit BCD vko 3

Yht.

 

 

 

 

1.

Ari Hilokoski

Boltsi-72

1866

 

903

963

 

1.

Toni Tallberg

HK-Kehrä

1789

 

908

881

 

2.

Jesse Kallio

TPS

1853

 

899

954

 

2.

Raimo Kytö

Jyrä

1783

 

929

854

 
        

3.

Kaj Sällström

HIFK

1777

 

897

880

 
                

Finalistit MA 15.3.

Yht.

    

Finalistit BCD 15.3.

Yht.

    

1.

Hannu Tuppurainen

Jyrä

1598

 

778

820

 

1.

Eila Pirkänen

Boltsi-72

1643

 

870

773

 

 

       

2.

Ari Salmi

Tornados

1639

 

893

746

 

 

Finalistit MA  4+4+4 s         Yht.   

 

  

1.

Janne Kolhonen

Jyrä

2661

 

909

865

887

 

 

 

2.

Pyry Puharinen

GB

2607

 

883

827

897

   
           

Finalistit MA 4+4+4+4 s      Yht. 

 

  

1.

Jan Fäldt

HIFK

3379

 

828

838

873

840

 

 

2.

Teemu Raatikainen

GB

3377

 

900

814

777

886

  
           

Finalistit BCD 4+4+4 s       Yht.

     

1.

Kyösti Karvinen

Jyrä

2597

 

869

864

864

  

 

2.

Lars Knittler

GB

2586

 

852

833

901

   

3.

Ari Kinnuen

Ailec

2569

 

800

953

816

   
           

Finalistit BCD 4+4+4+4 s    Yht.

      

1.

Jussi Laine

GB

3402

 

853

834

854

861

 

 

2.

Karo Hilokoski

Boltsi-72

3394

 

855

827

862

850