Månadstävlingen / kuukausikilpailu

Säsongen / kausi 2018-2019

Tävlingens regler / kilpailun säännöt

Ställningen / tilanne (12/12 våren / kevät)

Finalen / finaali

Ville vann finalen som spelades i Tali 21.5. Ville voitti 21.5. Talissa pelatun finaalin.

Resultaten / tulokset:

Skede / vaihe 1. 3 serier eu / 3 sarjaa eu
1. Ville        693 (0)
2. Janne     684 (24)
3. Kaj S      675 (45)
4. Timo N   659 (87)
5. Petri T    596 (60)
6. Paavo    564 (66)
7. Ove            0

Skede / vaihe 2:
Janne - Kaj S  221 (8) - 214 (15)

Skede 3 / vaihe 3:
Ville - Janne   222 (0) - 201 (8)

 

Deltävlingarna / osakilpailut

Hösten / syksy 2018 Res. / tul.
HR 1Hagalund / TapiolaSteelersin syyskisa

3.9. - 30.9.

HR 1
HR 2TaliPari Cup Ärjy Open

10.9. - 30.9.

HR 2
HR 3Mosabacka / TapanilaTKS Törät

17.9. - 21.10.

HR 3
HR 4Masaby / MasalaPari Cup Tinu´s Bowl Special

24.9. - 22.10.

HR 4
HR 5TaliAilo Uotila Memorial

1.10. - 22.10.

HR 5
HR 6Hagalund / TapiolaPari Cup Boltsin Keskiarvoturnaus

1.10. - 24.11.

HR 6
HR 7Rosavilla / RuusulaHKV Special

8.10. - 4.11.

HR 7
HR 8Fun BMunsons Turnaus

15.10. - 11.11.

HR 8
HR 9TaliGB Turnaus

22.10. - 11.11.

HR 9
HR 10Mosabacka / TapanilaPari Cup Erän Tripla

22.10. - 18.11.

HR 10
HR 11TaliJyrä Turnaus

12.11. - 2.12.

HR 11
HR 12Fun BOB Kisa 1,5 x pisteet

12.11. - 9.12.

HR 12
 
Våren / kevät 2019 Res. / tul.
HR 1Hagalund / TapiolaPari Cup (16) City B Talvikisa

31.12. - 27.1.

HR 1
HR 2TaliIFK Games

14.1. - 3.2.

HR 2
HR 3Masaby / MasalaPorkkalan Mysteeri

21.1. - 17.2.

HR 3
HR 4Rosavilla / RuusulaPari Cup (8) Ruusula OB Open

28.1. - 24.2.

HR 4
HR 5Hagalund / TapiolaTapiola Open

4.2. - 3.3.

HR 5
HR 6Mosabacka / TapanilaPunapää Pläjäys

4.2. - 10.3.

HR 6
HR 7Fun BLiekehtivät Vankkurit

18.2. - 17.3.

HR 7
HR 8TaliPari Cup (4) Onninen Turnaus

25.2. - 17.3.

HR 8
HR 9Hagalund / TapiolaSteelers Open

4.3. - 7.4.

HR 9
HR 10Mosabacka / TapanilaPari Cup (4) Maailman Makein Kisa

11.3. - 21.4.

HR 10
HR 11Masaby / MasalaTinu´s Final Countdown

18.3. - 21.4.

HR 11
HR 12TaliPari Cup finaali Keilaseura net  1,5 x pisteet

15.4. - 5.5.

HR 12

 

Säsongen / kausi 2017-2018

Tävlingens regler / kilpailun säännöt

Deltävlingarna / osakilpailut

Hösten / syksy 2017 Res. / tul.
HR 1Hagalund / TapiolaSteelersin syyskisa

4.9. - 1.10.

HR 1
HR 2TaliAilo Uotila Memorial

11.9. - 2.10.

HR 2
HR 3Mosabacka / TapanilaTKS Törät

18.9. - 22.10.

HR 3
HR 4TaliPari Cup Kiffen 100-v. kisa

2.10. - 22.10.

HR 4
HR 5Masaby / MasalaPari Cup LähiTapiola Turnaus

2.10. - 29.10.

HR 5
HR 6Rosavilla / RuusulaHKV Special

9.10. - 5.11.

HR 6
HR 7Fun BMunsons Turnaus

16.10. - 12.11.

HR 7
HR 8TaliGB Turnaus

23.10. - 12.11.

HR 8
HR 9Mosabacka / TapanilaPari Cup Erän Tripla

23.10. - 19.11.

HR 9
HR 10TaliJyrä Turnaus

13.11. - 3.12.

HR 10
HR 11Fun BOB Kisa

13.11. - 10.12.

HR 11
HR 12Hagalund / TapiolaPari Cup Patteri Special 1,5 x pisteet

13.11. - 17.12.

HR 12
Höstens HR poäng sammanlagt / syksyn HR pisteet yhteensä 12/12 
ProChampionClassic 
   
Våren / kevät 2018 Res. / tul.
HR 1Hagalund / TapiolaPari Cup (32) City B Talvikisa

1.1. - 28.1.

HR 1
HR 2TaliOnninen Turnaus

15.1. - 4.2.

HR 2
HR 3Masaby / MasalaPorkkalan Mysteeri

22.1. - 18.2.

HR 3
HR 4Rosavilla / RuusulaPari Cup (16) Ruusula Open

22.1. - 25.2.

HR 4
HR 5Mosabacka / TapanilaPunapää Pläjäys

5.2. - 11.3.

HR 5
HR 6Fun BPari Cup (8) Liekehtivät Vankkurit

19.2. - 18.3.

HR 6
HR 7TaliIFK Games

26.2. - 18.3.

HR 7
HR 8Masaby / MasalaKirkkonummi Open

19.2. - 25.3.

HR 8
HR 9Hagalund / TapiolaSteelers Open

5.3. - 8.4.

HR 9
HR 10Mosabacka / TapanilaPari Cup (4) Maailman Makein kisa

12.3. - 22.4.

HR 10
HR 11Hagalund / TapiolaKevät Törät 2018

9.4. - 29.4.

HR 11
HR 12TaliPari Cup finaali Keilaseura net  1,5 x pisteet

16.4. - 6.5.

HR 12
  
 Final / finaaliHc / k-arvo 210 - 155 / 70% 
 Finalisterna / finalistit: Ville, Lasse, Janne,  Kenneth, Paavo, Kurre, Petri T 
 

Finalens resultat / finaalin tulokset

 

 

Säsongen / kausi 2016-2017

Tävlingens regler / kilpailun säännöt

Deltävlingarna / osakilpailut

Resultaten / tulokset   
Deltävling / osakilpailu 1Hagalund / Tapiola

3.9. - 2.10.

Resultaten / tulokset
Deltävling / osakilpailu 2Tali

12.9. - 2.10.

Resultaten / tulokset.
Deltävling / osakilpailu 3Mosabacka / Tapanila

24.10. - 20.11.

Resultaten / tulokset
Deltävling / osakilpailu 4Järvenpää

4.11. - 4.12.

Resultaten / tulokset
Deltävling / osakilpailu 5Dickursby / Tikkurila

12.12. - 15.1.

Resultaten / tulokset
Deltävling / osakilpailu 6Fun B / HBL B CD mästerskap-mestaruus

26.12. - 22.1.

Resultaten / tulokset
Deltävling / osakilpailu 7Rosavilla / Ruusula

30.1. - 19.2.

Resultaten / tulokset
Deltävling / osakilpailu 8Tali

27.2. - 19.3.

Resultaten / tulokset
Deltävling / osakilpailu 9Tali

17.4. - 7.5.

Resultaten / tulokset
Final / finaaliTali

9.5.

Resultaten / tulokset


Sammanlagda ställningen före finalen / yhteistilanne ennen finaalia